Достапни линкови

Москва: Одредени сили на Запад манипулираат со опозицијата во Украина


Советникот на рускиот претседател Владимир Путин Сергеј Јастржембски обвини како што рече одредени сили на Запад дека манипулираат со опозицијата во Украина. Имаме чувство дека некои сили на Западот решија да ја проверат отпорноста на постсоветските териотрии по пат на анархија и улична демократија изјави Јастржембски. Соединетите Држави, Европската Унија и Канада ја отфрлија победата на провладиниот претседателски кандидат Виктор Јанукович, додека Русија, Кина и Белорусија му ја честитаа победата.
XS
SM
MD
LG