Достапни линкови

Кабул: Милитантите се закануваат со нови киднапирања


Милитантите одговорни за киднапирањето на тројца службеници на Обединетите Нации во Авганистан, што неодамна беа ослободени, се заканија со нови киднапирања на странски државјани доколку не бидат исполнети нивните барања. Тие бараат ослободување на 24 талибанци од затворот во Авганистан.
XS
SM
MD
LG