Достапни линкови

Москва: Думата расправа за лимитирање на пиењето алкохол


Руската Дума денеска ќе дебатира за ставање лимити за пиење пиво во јавноста. Според мерките што се предлагаат, ќе биде забрането пиење пиво на улици, во јавниот транспорт, во паркови медицински и здравствени установи. Претходно Думата усвои ваков закон, но беше отфрлен од горниот дом на парламентот.
XS
SM
MD
LG