Достапни линкови

Фалуџа: Двајца американски маринци загинале


Двајца американски маринци загинале во Фалуџа во операциите за чистење на куќите од напаѓачите кои фрлиле бомби врз нив. Главните операции во Фалуџа завршија, но како што соопшти американската команда, се уште постојат џепови на отпорот.
XS
SM
MD
LG