Достапни линкови

Амстердам: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Холандија ќе има средба со лидерите на Европската Унија. Главна тема на руско – европскиот самит е унапредувањето на меѓусебните односи, но и контроверзните претседателски избори во Украина.
XS
SM
MD
LG