Достапни линкови

Египет: Завршува меѓународната конференција за иднината на Ирак


Во египетското одморалиште Шарм ел Шеик денеска со заедничка изјава треба да заврши меѓународната конференција за иднината на Ирак. Во нацрт документот се осудуваат сите видови тероризам и се повикуваат страните во Ирак да се воздржат од насилство. Истовремено се охрабруваат ирачките власти да ги одржат изборите навреме во Јануари идната година.
XS
SM
MD
LG