Достапни линкови

Кабул: Потрага по тројцата киднапирани работници на ОН


Американските и авганистанските сили ги пребаруваат куќите во Кабул во потрага по тројцата киднапирани работници на Обединетите Нации во минатиот месец. 10 лица биле уапсени биле уапсени во акцијата, но киднапираните сеуште не биле пронајдени.
XS
SM
MD
LG