Достапни линкови

Бразил: Посета на рускиот претседател Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска е во посета на Бразил. Разговорите со бразилскиот претседател Луиз Игнасио Да Силва, како што јавува Итар Тас, ќе бидат фокусирани врз билатералната економска соработка.
XS
SM
MD
LG