Достапни линкови

Ерусалим: Разговори Шарон - Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска во Ерусалим раговараше со израелскиот премиер Ариел Шарон за палестинските претседателски избори што треба да се одржат во јанураи. Пауел, кој треба да има средба и со привременото палестинско раководство, оцени дека палестинските избори се можност за смирување на состојбите на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG