Достапни линкови

Киев: Протести за претседателските избори


Илјадници луѓе се собраа денеска во центарот на Киев, откако опозициониот претседателски кандидат Виктор Јушченко изјави дека Централната Изборна Комисија се обидува да ги фалисификува резултатите од вчерашниот втор круг претседателски избори во Украина. Јушченко изјави дека е убеден оти тој е победник на изборите. Меѓутоа, според официјалните нецелосни резултати, во водство е про-владиниот кандидат Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG