Достапни линкови

Фалуџа: Американските сили уапсиле повеќе од 1,400 луѓе


Американските и ирачките коалициони сили уапсија повеќе од илјада и 400 луѓе во операцијата за превземање контрола врз Фалуџа од рацете на ирачките бунтовници. Армијата соопшти дека 400 лица се веќе ослободени откако е утврдено дека не станува збор за милитанти.
XS
SM
MD
LG