Достапни линкови

Лондон: Блер размислува за заострување на анти терористичките мерки


Британскиот премиер Тони Блер размислува да ги заостри антитерористичките мерки во земјата доколку добие уште еден мандат на функцијата. Ова изутрината го изјави британскиот министер за внатрешни работи Дејвид Бланкет. Тој рече дека владата разгледува формирање специјални антитерористички судови без порота каде снимките од прислушување можат да бидат третирани како докази.
XS
SM
MD
LG