Достапни линкови

Монголија: 53 патници загинаа во авионска несреќа


Педест и тројца патници и членови на посадата загинале изутрината во уривањето на авионот на кинеската компанија Чајна Истерн во Монголија. Авионот се урнал десетина секунди по полетувањето во езерото во паркот на градот Боутоу, јавија кинеските државни медиуми. Причините за несреќата не се соопштени.
XS
SM
MD
LG