Достапни линкови

Брисел: Состанок на министрите за правда и внатрешни на ЕУ


Министрите за правда и за внатрешни работи на земјите членки на Европската Унија денеска во Брисел расправаат за заедничката имиграциона политика. Холандскиот премиер Јан Петер Балкененде, кој е актуелен претседавач со Унијата, побара од европските влади да вложат напори за интегрирање на етничките малцинства во европското општество.
XS
SM
MD
LG