Достапни линкови

Вашингтон: САД бараат од Украина демократски стандарди за вториот круг претседателски избори


Соединетите Американски Држави побараа од властите во Украина да обезбедат демократски стандарди за вториот круг од претседателските избори што ќе се одржат в недела. И Европската Унија побара слободно и фер изјаснување на граѓаните на Украина за двајцата кандидати, про-владиниот Виктор Јанукович и опозициониот лидер Виктор Јушченко.
XS
SM
MD
LG