Достапни линкови

Пјонгјанг: Демантирани информациите за симнување на портретите на лидерот Ким Јонг Ил од јавни места


Северна Кореја ги демантира извештаите дека од некои јавни места се симнати портретите на лидерот Ким Јонг Ил. Според Северно-корејското министертво за надворешни работи, таквите информации биле фабрикувани како дел од стратегијата на Соединетите Држави и нивните сојузници против власта во Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG