Достапни линкови

Вашингтон: Иран работи на технологија за адаптација на ракетите


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Соединетите Држави имаат информации кои сугерираат оти Иран активно работи на технологија за адаптација на ракетите со цел да носат нуклерани боеви глави. До оваа негова изјава дојде откако една иранска опозициона група дека Техеран успеал да се снабди со збогатен ураниум.
XS
SM
MD
LG