Достапни линкови

Египет: Убиени тројца египетски војници од израелски тенк


Тројца египетски војници биле убиени откако врз нив било стрелано од еден израелски тенк. Инцидентот се случил во текот на изминатата ноќ на границата меѓу Египет и Западниот Брег. Израелското министерство за надворешни работи соопшти дека станува збор за грешка, односно дека израелските војници мислеле оти се работело за палестински милитанти кои од Египет сакале да се инфилтрираат на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG