Достапни линкови

Подградец: Неформална средба Мојсиу - Црвенковски


Претседателите на Македонија и на Албанија Бранко Црвенковски и Алфред Мојсиу, на денешната неформална средба во албанскиот град Поградец, ќе разговараат за билатералните односи и актуелната состојба во регионот. На сребата ќе стане збор и за аспирациите на двете земји за интеграција во Европската Унија и НАТО.
XS
SM
MD
LG