Достапни линкови

Мосул: Американските трупи се подготвуваат за воена акција


Американските трупи се подготвуваат за воена акција за враќање на контролата врз бунтовничките области и во ирачкиот град Мосул, јавуваат агенциите. Американски воен претставник изјави дека во акцијата ќе бидат вклучени над илјада војници.
XS
SM
MD
LG