Достапни линкови

Ерусалим: Израел ќе направи се за Палестинците да имаат фер и слободни избори


Израелскиот министер за надворешни работи Силван Шалом изјави дека неговата земја ќе направи се што е неопходно за палестинците да имаат фер и слободни избори. Палом, по синоќешните разговори во Вашингтон со американскиот државен секретар Колин Пауел, изрази надеж дека новото палестинско раководство ќе работи врз воспоставувањето мир на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG