Достапни линкови

Хаг: Тројца Албанци од Косово пред Хашкиот трибунал


Тројца албанци од Косово денеска треба да се појават пред Хашкиот трибунал под обвиние дека пред шест години извршиле убиства и злоставувања против србите и албанците во логорот на ОВК во Лапушник во источниот дел на Косово. Станува збор за фатмир Лимај, Харадин Баља и Исак Муслиу кои претходно веќе се изјаснија дека биле невини.
XS
SM
MD
LG