Достапни линкови

Џакарта: Петмина зафинати во експлозија на бомба


Петмина загинаа, а четворица се повредени во експлозија на бомба во близина на полициска станица во градот Посо, на индонезискиот остров Сулавеси. Бомбата експлодирала во непосредна близина на еден минибус на градскиот јавен сообраќај и пазарот на кој се наоѓале голем број луѓе.
XS
SM
MD
LG