Достапни линкови

Џакарта: Најмалку 16 загинати во силен земјотрес во Тимор


Најмалку шеснаесет луѓе загинале, повеќе десетици други биле повредени во земјотресот што синоќа го погоди индонезискиот остров Тимор. Претставниви на безбедносните служби стархуваат дека бројот на загинатите би можело да биде поголем, со оглед на тоа што спасувачките екипи се уште не стигнале во сите делови на островот. Потресот во епицентарот бил со сила од шест степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG