Достапни линкови

Вашингтон: Буш ја реафирмира поддршката на НАТО


Американскиот претседател Џорџ Буш ја реафирмира неговата поддршка за зацврстување на НАТО. Ова, како што јавуваат агенциите, Џорџ Буш го изјавил за време на неговите разговори во Вашингтон со генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер. Тоа што сум прв странски гостин во Белата Куќа по реизборот на Буш во минатата недела, ја потврдува неговата целосна заложба за посилна Алијанса, изјави Схефер во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG