Достапни линкови

Киев: Продолжува кампањата за вториот круг претседателски избори


Во Украина денеска продолжува кампањата за вториот круг на претседателските избори, закажан за дваесет и први овој месец. Во Украина кампањата може да продолжи само откако ќе бидат соопштени официјалните резултати од првиот круг. Според нив, во водство со триесет и девет, запирка осумдесет проценти е опозициониот лидер Виктор Јушченко, пред премиерот Виктор Јанукович кој добил триесет и девет запирка триесет насто од гласовите.
XS
SM
MD
LG