Достапни линкови

Абиџан: Евакуација на илјадници странци


Франција и Обединетите Нации започнаа евакуација на илјадници странци од Брегот на Слоновата Коска поради демонстрациите и нередите во главниот град Абиџан. Бранот анти-француски демонстрации во таа земја започна откако беа убиени 9-мина француски мировници, по што француски авиони одговорија на нападот.
XS
SM
MD
LG