Достапни линкови

Вашингтон: Продолжени санкциите против Иран


Американскиот претседател Џорџ Буш за уште една година ги продолжи финансиските санкции против Иран, воведени уште во 1979 година. Буш, во пораката до Конгресот навел дека американските односи со Иран сеуште не се нормализирани.
XS
SM
MD
LG