Достапни линкови

Ерусалим: Израелскиот врв за погребот на Јасер Арафат


Израелскиот премиер Ариел Шарон денеска во Ерусалим се состанува со своите најблиски соработници на разговори за можниот погреб на палестинскиот лидер Јасер Арафат. Палестинските власти изјавија дека Арафат, кој е во длабока кома во болницата во Париз, ќе биде погребан во неговиот штаб на Западниот Брег, каде што престојуваше во последните три години.
XS
SM
MD
LG