Достапни линкови

Багдад: Киднапирани роднини на ирачкиот премиер


Тројца членови на семејството на ирачкиот премиер Ијад Алави биле киднапирани, изјави денеска порпарол на ирачката влада. Според него, роднините на Алави биле киднапирани од нивниот дом во Багдад и засега нема никакви барања од непознатите сторители.
XS
SM
MD
LG