Достапни линкови

Багдад: Водечката партија на сунетските муслимани ја напушти привремената влада


Во протест поради офанзивата врз Фалуџа водечката партија на сунитските муслимани донесе одлука да ја напушти привремената ирачка влада. Мохсен Абдул Хамид соопшти дека Ирачката исламска партија се повлекла од владата, но оти се уште било непознато дали нивните министри ќе ги задржат своите функции.
XS
SM
MD
LG