Достапни линкови

Токио: Најмалку седум повредени во земјотрес


Најмалку седум луѓе биле повредени во денешниот земјотрес што го погоди северниот дел на Јапонија. Земјотресот бил со сила од пет запирка осум степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG