Достапни линкови

Лондон: Најмалку шест лица загинаа, а 150 повредени во железничка несреќа


Британските власти вршат истрага за причините на несреќата во која еден воз удри во автомобил при што најмалку 6 лица загинаа а 150 се повредени. До несреќата дојде на преминот на пругата во областа Беркшир. Возот се движел со брзина од 160 километри на час.
XS
SM
MD
LG