Достапни линкови

Кабул: Директни преговори меѓу киднаперите и ОН за киднапираните


Во Авганистан започнале директни преговори меѓу киднаперите, кои држат тројца работници на Обединетите Нации и делегација составена од претставници на авганистанската влада и на Светската организација. Киднаперите изјавиле дека не сакаат да ги убијат заложниците и го продолжиле рокот до денеска вечер за исполнување на нивните барања, кои главно се однесуваат на ослободување затвореници.
XS
SM
MD
LG