Достапни линкови

Техеран: Продолжуваат преговорите на Иран и ЕУ за збогатениот ураниум


Преговорите меѓу Европската Унија и Иран за замрзнувањето на активностите на Техеран со збогатениот ураниум, продолжуваат и викендов. Преговарачите од Германија, Франција, Британија и Иран не можат да постигнат согласност за време-траењето на суспензијата на иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG