Достапни линкови

Самара: Најмалку 23 лица загинале во три експлозии на автомобил бомби


Најмалку 23 лица загинале во денешните 3 екплозии на автомобили бомби во ирачкиот град Самара. Како што јавуваат агенциите, во експлозиите загинал и локалниот шеф на ирачките специјални сили за безбедност. Ројтерс јави дека имали и симултани напади врз 3 полициски станици.
XS
SM
MD
LG