Достапни линкови

Скопје: Посета на командантот на силите на НАТО за Европа


Македонскиот министер за одбрана Владо Бучковски денеска во Скопје ќе разговара со командантот на силите на НАТО за Европа, американскиот генерал Џејмс Џонс. Главни теми се соработката на македонската армија со НАТО и подготовките на Македонија за членство во Алијансата.
XS
SM
MD
LG