Достапни линкови

Москва: Путин го потпиша договорот од Кјото


Кремљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин го потпиша протоколот од Кјото за глобалното затоплување. Потписот на Русија, по американското одбивање, беше неопходен за Протоколот, за намалување на мисијата на таканаречените грин хаус гасови, да стапи во сила.
XS
SM
MD
LG