Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе одржи состанок со неговиот кабинет


Американскиот претседател Џорџ Буш попладне ќе одржи состанок со неговиот кабинет на кој треба да биде утврдена агендата за вториот претседателски мандат. Буш најави дека на надворешно-политички план, главни цели остануваат војната против тероризмот и стабилизацијата на Ирак и на Авганистан.
XS
SM
MD
LG