Достапни линкови

Москва: Олеснување на процедурите за имиграција


Русија има намера да ги олесни процедурите за имиграција со цел да се спречи драстичното намалување на бројот на руските жители во наредните 70 години, изјави денеска заменик министерот за здравство Владимир Стародубов. Според него, во последните 10 години, руската популација се намалила за 9 милиони, но во исто-време, во Русија се доселиле 3 милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG