Достапни линкови

Фалуџа: Нови напади врз бунтовничките позиции


Американски авиони рано изутрината извршија нови напади врз бунтовничките позиции во Фалуџа. Според соопштението на американските сили, во воздушните напади биле уништени неколку забарикадирани позиции на анти-ирачките сили.
XS
SM
MD
LG