Достапни линкови

Париз: Здравствената состојба на Арафат значително се влошила


Зравствената состојба на палестинскиот лидер Јасер Арафат, кој е на лекување во Париз, значително се влошила во последните 24 часа и тој бил префрлен на интензивна нега, соопштија палестински претставници. Меѓутоа, засега нема потврда на ваквите информации. Во меѓувреме, Израел подготвува план во случај Арафат да умре, вклучувајки и начини за справување со евентуални палестински демонстрации.
XS
SM
MD
LG