Достапни линкови

Багдад: Кер Интернешнл бара ослободување на Маргарет Хасан


Хуманитарната организација Кер Интернешнл уште еднаш упати апел до ирачките милитанти да ја ослободат Маргарет Хасан која веќе неколку денови се наоѓа во нивно заложништво. Милитантите претходно се заканија дека таа ќе биде придадена на еден огранок на Ал каида познат по тоа што ги егзекутира заложниците. За да не го сторат тоа, милитантите бараат од Британија да ги повлече своите војници од Ирак.
XS
SM
MD
LG