Достапни линкови

Кабул: Хамид Карзаи победник на претседателските избори


Изборната комисија во Авганистан соопшти дека Хамид Карзаи е победник на претседателските избори што се одржаа во минатиот месец. Тој добил пеесет и пет насто од гласовите со што и натаму останува на функцијата претседател на Авганистан.
XS
SM
MD
LG