Достапни линкови

Багдад: Експлозија на автомобил бомба пред министерството за образование


Автомобил бомба експлодира пред министерството за образование во Багдад при што загинале најмалку 5 , а се повредени повеќе лица. Од експлозијата е оштетена зградата на министерството и неколку возила. Агенциите јавија и дека вчера се кидапирани уште 6 лица, 4 ирачани, американец и непалец.
XS
SM
MD
LG