Достапни линкови

Наблус: Уништена куќата на бомбашот самоубиец од вчерашниот напад


Израелските сили ја уништиле куќата во Наблус на 16 годишниот бомбаш самоубиец кој вчера во Тел Авив уби тројца израелци. Неговата мајка ги критикуваше милитантите кои го испратиле во самоубиствена мисија. Одговорноста ја презеде Народниот Фронт за ослободување на Палестина. Палестинскиот лидер Јасер Арафат кој се наоѓа во болница во Париз го осуди бомбашкиот напад во Тел Авив.
XS
SM
MD
LG