Достапни линкови

Телавив: Најмалку 4 лица загинаа во експлозија


Најмалку 4 лица загинале, а 12-тина биле повредени во денешната експлозија на еден пазар во центарот на Телавив, што според израелските власти, ја предизвикал бомбаш самоубиец. Израелската телевизија јави дека полицијата го пронашла телото на напаѓачот. Никој не ја презеде одговорноста за екплозијата.
XS
SM
MD
LG