Достапни линкови

Москва: Убиен заменик командантот на руското воено воздухопловство


Заменик командантот на руското воено воздухопловство Константин Дементиев, синоќа бил убиен во Смоленската област, во Западна Русија, јави Интерфакс. Група вооружени луѓе отворила оган врз автомобилот во кој бил генералот при што тој и неговиот возач загинале, а уште едно лице било повредено.
XS
SM
MD
LG