Достапни линкови

Уругвај: Табаре Васкез вчера избран за претседател


Табаре Васкез вчера е избран за претседател на Уругвај со освоени над 50 насто од гласовите, јавија агенциите, повикувајки се на сеуште неофицијалните резултати. Со тоа, за прв пат во историјата на Уругвај, на чело на државата ќе биде социјалист.

Препорачано

XS
SM
MD
LG