Достапни линкови

Багдад: Убиен заменик гувернерот на градот


Ирачките власти соопштија дека денеска бил убиен заменик гувернерот на Багдад Хатим Камал. Како што јавуваат агенциите, непознат напаѓач отворил оган врз возилото на Камал, кој одел на работа, при што тој загинал, а двајцата негови телохранители биле повредени.
XS
SM
MD
LG